Прва самостална научна конференција Друштва истраживача у образовању у Србији одржана је 19. априла на Филозофском факултету у Београду под називом „Дијалози у образовању 2016“. На конференцији су учествовали представници институција које су се својим деловањем позиционирале као релевантне у области истраживања образовања у Србији.
Дијалоге су својим поздравним говорима започели Војислав Јелић, декан Филозофског факултета у Београду, Срђан Вербић, Министар просвете, науке и технолошког развоја и Драгица Павловић Бабић, председница Друштва истраживача у образовању у Србији.
Са циљем да постане платформа за размену идеја и емпиријских налаза у области образовања, конференција је обухватила актуелне и релевантне истраживачке студије у области образовања у Србији које су се бавиле темама инклузивног образовања, раног напуштања школовања, насиља у школи, образовања наставника, хоризонталног учења између школа, квалитета и праведности образовања. Сви пројектни резултати саопштени су имајући на уму перспективу образовног система и потребу за даљим развојем образовања у Србији.
Приказано је 18 истраживачких пројеката, а неке од организација које су учествовале у њиховој реализацији су: Министарство просвете, науке и технолошког развоја, UNICEF канцеларија у Београду, Институт за психологију, Институт за педагошка истраживања, Институт за педагогију и андрагогију, Тим за социјално укључивање и смањење сиромаштва Владе Републике Србије, Завод за вредновање квалитета образовања и васпитања, Центар за образовне политике.
На конференцији је учествовала и проф. др Judith Hollenweger Haskell са Универзитета у Цириху која је представила европске образовне политике које се односе на компетенције наставника за инклузивно образовање.
Презентације са конференције можете пронаћи на званичној интернет страници Друштва истраживача у образовању у Србији, у секцији посвећеној Дијалозима.
Извор: www.dios.edu.rs
Оставите коментар