Тим за социјално укључивање и смањење сиромаштва, у сарадњи са Београдском отвореном школом (БОШ) и уз подршку Швајцарске агенције за развој и сарадњу, 29. и 30. марта 2016. године је у Руми организовао размену искустава добре праксе у организовању стручне праксе у Србији. Циљ је била размена информација, знања и искуства са фокусом на оквир за квалитетне стручне праксе и минималне стадарде за успешно спровођење ових програма.
На радионици су своја искуства и проблеме у вези са селекцијом практиканата, радом са њима, као и планом и трајањем стручне праксе изнели представници организација које организују стручне праксе, попут Националне службе за запошљавање, Центра за развој каријере Филозофског факултета (Београд) и Универзитетског центра за развој каријере (Београд) и представници организација које су праксодавци – Унија послодаваца Србије, Економски институт (Београд), Центар нових технологија (Рума) и БОШ. Своје искуство у организацији стручних пракси као интегрисаног модела представили су и представници пројекта „Подстицање запошљавања младих – GIZ YEP“.
Бојан Велев, координатор програма за унапређење запошљивости младих у Београдској отвореној школи, истакао је да уговорно регулисање пракси и порески третман, тешкоће у селекцији практиканата, као и оптимално трајање и план и програм праксе представљају неке од главних изазова у организовању стручних пракси, због чега је потребно дефинисати минималне заједничке стандарде квалитета за стручне праксе. Велев је навео да скуп у Руми представља први корак ка суочавању са овим изазовима.
Оставите коментар