Удружење пословних жена Србије доделило је пет награда „Цвет успеха за жену змаја“ најуспешнијим предузетницама.
Награду за „најевропскију фирму“ су добиле Светлана Миљковић, директорка предузећа „Sweet Home“ из Бруса, и Јелена Читаковић, директорка „Арпела“ из Београда.
За најбољи модел запошљавања награду је добила Славица Ћирић, оснивачица и директорка Занатске задруге „Дамско срце“ из Пирота.
Награде у поткатегорији „самозапошљавање“ добиле су Драгана Вујовић Ђермановић, власница предузећа „Pepper communications“ из Новог Сада, и Жаклина Недељковић, власница Амбуланте за здравствену негу „Мобилна сестра“ из Београда.
Председница Удружења пословних жена Србије Сања Поповић Пантић, рекла је на јубиларној додели награда да је манифестација у претходних десет година промовисала више од 400 предузетница из Србије.
Нагласила је да су институције препознале значај женског предузетништва и да је на том пољу остварен значајан помак, али да је потребно радити на развоју дијалога пословних жена и институција и на едукацији и повезивању.
Сања Поповић Пантић је додала да у Србији опстаје родни стереотип, поготово када су у питању велике позајмице и кредити, јер се женско предузетништво везује за слабији финансијски потенцијал.
Поповић Пантићева је рекла да је удео жена у предузетништву Србије 31 одсто, што је у односу на 2012. пораст од четири процента. Указала је на то да је потребно радити и на одржавању постојећих предузећа, јер се многа гасе.
Додала је да у десет градова Србије постоје локална удружења кроз која жене могу да науче како да покрену сопствени бизнис.
Потпредседница Удружења пословних жена Србије Оливера Поповић је рекла да последњих година има помака у женском предузетништву младих и додала да нове технологије могу омогућити останак младих у Србији, где ће започети бизнис.
Извор: www.rts.rs
Оставите коментар