Министар просвете, науке и технолошког развоја Младен Шарчевић 16. октобра је оценио да је отварање Центра за образовну технологију у оквиру Завода за вредновање квалитета образовања и васпитања важан помак за промовисање педагошке примене дигиталних технологија ради постизања бољих постигнућа ученика и ученица.
Представљајући досадашње резултате у области дигитализације образовања у Републици Србији министар је рекао да процес дигитализације образовања иде својим током.
За непуне две године увели смо ес дневник у свим школама, информатику као обавезан предмет у основној школи. Формирано је 51 одељење за надарене за информатику у гимназијама. Опремили смо 10.000 дигиталних учионица у Србији. За ову годину планирано је 10.000 учионица, а да 2021. године буде обезбеђено још 10.000 дигиталних учионица, рекао је министар.
Он је навео и да је циљ да од наредне године и за млађе узрасте основне школе буде доступно информатичко образовање.
Шарчевић је оценио да је Србија постала лидер у дигиталним технологијама у образовању када је реч о овом делу Југоисточне Европе.
На скупу је потписан и Меморандум о разумевању између Завода за вредновање квалитета образовања и васпитања и института KERIS (Korean Education and Research Information Service) и представљени резултати сарадње стручњака из KERIS-а и ЗВКОВ-а у вези осигурања квалитета образовања и васпитања у области примене образовне технологије.
На скупу су говорили директор Завода за вредновање квалитета образовања и васпитања (ЗВКОВ) Бранислав Ранђеловић, амбасадор Републике Кореје Чое Хјонг Чан и председница Корејског института за образовање и информационе услуге (KERIS) Хае Ја Парк.
Извор: www.mpn.gov.rs
Оставите коментар