SeConS – Група за развојну иницијативу из Београда објавила је студију “Компаративна анализа улоге цивилног друштва у пружању услуга социјалне заштите на Западном Балкану”. Циљ ове студије је да се укаже на теме и проблеме који би требало да буду предмет јавних дебата, као и да се формулишу препоруке и примери добре праксе који ће бити представљени кључним актерима у свакој од земаља које су обухваћене анализом.
Извештај се састоји из пет поглавља која анализирају системиме социјалне заштите у Босни и Херцеговини, Црној Гори, Хрватској, Косову* и Србији (анализа правног и институционалног оквира, удружења грађана у социјалној заштити, препоруке за заговарање), док је посебно поглавље посвећено анализи примера добре праксе. Документ је настао на основу доступних података и студија и серије полуструктурисаних интервјуа која је спроведена са одабраним представницима НВО и државних органа.
Студија “Компаративна анализа улоге цивилног друштва у пружању услуга социјалне заштите на Западном Балкану” настала у оквиру пројекта “Унапређење пружања услуга социјалне заштите у Југоисточној Европи кроз јачање националних и регионалних мрежа организација цивилног друштва” који финансира Европска унија, а спроводи ASB (Arbeiter-Samariter-Bund) у сарадњи са Едукационим центром из Лесковца, Локалном иницијативом развоја – Цивилно друштво из Бањалуке, Центром за правну помоћ и регионални развој из Приштине, SOS телефоном за жене и децу жртве насиља из Подгорице, Организацијом за грађанске иницијативе из Осијека и мрежом Солидар из Брисела.
Оставите коментар