Удружење Пријатељи деце Србије расписало је конкурс за укључивање волонтера/ки у реализацију пројекта “Подршка психосоцијалном развоју деце на институционалном смештају, на путу ка деинституционализацији” у циљу промоције директног раду са децом у пракси удружења ради децентрализације и деинституционализације услуга за децу. У питању је наставак успешно реализованог пројекта из 2014. уз проширени број корисника/ца и установа.
Предност у селекцији волонтерске екипе имаће студенткиње и студенти педагогије, психологије, специјалне едукације, Учитељског факултета и социјалног рада. Пријављивање се обавља путем онлине обрасца коме можете приступити овде.
Допринос волонтер/ки би се се огледао у раду у мултисекторском тиму, осмишљавању и реализацији радионица са децом из Дома ,,Јуса’’ и Прихватилишта града Београда. Целокупан рад током пројекта ће бити праћен од стране тима који води пројекат, уз механизме за самопроцену, и уз помоћ групе и тима, волонтери/ке ће унапредити своја знања и компетенције у многим областима рада са децом.
За заинтересоване, први корак је да се путем формулара пријаве за обавезну обуку која ће бити организована 4. и 5. јула, а након обуке ће се извршити коначна селекција волонтера за практичан рад са децом. Време које ће волонтери одвајати за активности биће у складу са њиховим могућностима, а све ће бити договарано благовремено унапред и заједно са волонтерским тимом.
Пријава је отворена до 25. јуна.
Више информацја у вези са пројектом потражите путем адресе pds@eunet.rs.
О појекту: Пријатељи деце Србије, у сарадњи са Клубом студената педагогије, Домом за децу без родитељског старања ,,Драгутин Филиповић – Јуса’’ и Прихватилиштем за децу, Београд, од маја до децембра 2015. године, организују и спроводе пројекат ,,Подршка психосоцијалном развоју деце на институционалном смештају, на путу ка деинституционализацији’’. Пројекат се реализује под покровитељством Министарства за рад, запошљавање, борачка и социјална питања.
Спровођење оваквог пројекта треба да допринесе стварању атмосфере у друштву у којој је потпуно уобичајена пракса да и удружења пружају услуге за децу, а да јавни сектор не буде једини који се тиме бави, са циљем да се држава растерети, а да саме услуге буду квалитетније, разноврсније и прилагођене индивидуалним потребама корисника.
Оставите коментар