Фондација „Ана и Владе Дивац” и NCR Фондација, у сарадњи са Министарством просвете, науке и технолошког развоја и Центром за промоцију науке, а у оквиру пројекта „Подршка STEAM образовању у средњим школама“ расписује конкурс за средње школе са територије Републике Србије.
Циљ конкурса је обезбеђивање услова за квалитетније STEAM образовање у Србији, односно промоција науке (science), технологије (technology), инжењерства (engineering), уметности (arts) и математике (mathematics) међу средњошколцима и младима у Србији.
Средње школе чији је оснивач Република Србија, аутономна покрајина или јединица локалне самоуправе могу се пријавити на конкурс за опрему (компјутери, таблети, паметне табле, mBot роботи, micro:bit уређаји, LEGO Mindstorms сетови, други сетови робота, 3D штампачи, 3D скенери, CNC машине, Internet of Things опрема, опрема за кабинете природних наука, опрема за научне клубове, опрема за мејкер спејс, експонати у парковима науке, софтвер и друго). Максимална вредност опреме по школи је 525.000 динара. Конкурсом ће бити подржана набавка неопходних средстава за реализацију савремене наставе и ваннаставних активности, а која ће помоћи професорима да унапреде наставу из STEAM области и приближе ученицима различите научне дисциплине.
На конкурсу ће бити подржано пет средњих школа са територије Републике Србије. Одлуку о избору школа донеће Комисија састављена од представника Фондације „Ана и Владе Дивац”, Министарства просвете, науке и технолошког развоја и Центра за промоцију науке.
Пријаве се примају искључиво слањем пријавног формулара и пратеће документације на адресу skole@divac.com са назнаком „За опрему”. Кликните да преузмете Пријавни формулар (.doc).
Конкурс је отворен до 6. новембра 2020. године у 16 часова.
За све додатне информације можете писати на адресу skole@divac.com или позвати 011/33 41 755.
Више информација о STEAM образовању:
Појам STEAM јавља се као акроним који упућује на неколико академских дисциплина: наука (science), технологија (technology), инжењерство (engineering), уметност (arts) и математика (mathematics). Према мишљењу бројних стручњака, STEAM вештине не треба изучавати изоловано као посебне предмете, већ их је потребно увести у све школе, без обзира на подручје рада и образовни профил или гимназијски смер за који се ученик определио. За STEAM образовање није пресудно поседовање савремене опреме, али опрема свакако помаже наставницима у креирању и извођењу квалитетне наставе у овим дисциплинама.
Извор: www.divac.com
Оставите коментар