Обавештавамо све заинтересоване да још данас трају пријаве за конференцију „Дигитално образовање 2020“, која ће бити одржана у online окружењу 10. и 11. априла 2020. године. Центар за образовне технологије на Западном Балкану „Edtech Center“ који организује конференцију, објавио је да је пријављено више од 6.000 заинтересованих учесника, а на конференцији имаћете прилике да чујете 130 предавача, излагача и партнера у оквиру сесија које су организоване за све нивое образовања.
Тим за социјално укључивање и смањење сиромаштва организује сесију посвећену употреби технологија у инклузивном образовању у суботу 11. априла у периоду од 15 до 17 часова.
Како бисте могли да планирате предавања која желите да одлушате, погледајте агенду конференције која је доступна на званичној страници догађаја.
Пријаве за конференцију налазе се на овом линку.
Конференција „Дигитално образовање 2020“ се организује у циљу унапређења квалитета образовања кроз употребу информационо-комуникационих технологија (ИКТ), стварањем платформе за размену знања запослених у образовању, упознавањем са иновативном праксом, наставним методама и применом ИКТ алата у образовању, затим идентификовањем могућих кључних препорука за политику и праксу у овој области, као и обезбеђивањем учешћа свих актера у образовању у дигиталном добу.
У тематском смислу, конференција ће отворити питања употребе ИКТ у предшколском васпитању и образовању, основном и средњем образовању, високом образовању и инклузивном образовању. Сесију која је посвећена инклузивном образовању модерираће представница Тима за социјално укључивање и смањење сиромаштва Владе Републике Србије.
Конференцију „Дигитално образовање 2020“ организује Центар за образовне технологије на Западном Балкану у сарадњи са Заводом за унапређивање образовања и васпитања, Тимом за социјално укључивање и смањење сиромаштва, Министарством просвете, науке и технолошког развоја, Заводом за вредновање квалитета образовања и васпитања, Привредном комором Србије и Фондацијом Петља.
За више информација посетите сајт Центра за образовне технологије на Западном Балкану.
Оставите коментар