За унапређење пољопривредне производње у Србији кроз социјално предузетништво, шест удружења грађана, хуманитарних организација и земљорадничких задруга добиће од Делта Холдинга грантове у вредности већој од 7,5 милиона динара. Уговоре о додели грантова потписали су представници Делта Фондације и представници организација чији су пројекти победили на јавном конкурсу под називом „Засад за будућност“.
Пројекат „Засад за будућност“ покренут је у Делта Холдингу, са жељом да се унапреди пољопривредна производња у областима воћарства, повртарства и узгоја свиња, а да се истовремено помогне нека од социјално угрожених групација становништва. Организован је конкурс за сва социјална предузећа, без обзира на врсту регистрације, под условом да њихов пројекат унапређује пољопривредну производњу и делом или у целини решава егзистенцијалне проблеме угрожених друштвених група.
На конкурс се пријавило 66 иницијатива, од чега 43 пријаве пољопривредних газдинстава, а 23 удружења и организација која раде по принципу социјалних предузећа. Од укупног броја пријављених иницијатива 35 покривају област воћарства, 14 повртарства, 15 узгој свиња, 2 воћарства и повртарства.
Конкурсна комисија, коју су чинили представници Делта Холдинга, Делта Фондације, Делта Аграра, Траг Фондације и Тима за социјално укључивање и смањење сиромаштва Владе Србије, изабрала је шест најбољих иницијатива. То су: Црвени крст из Смедерева, Хуманитарна организација „Царитас“ из Шапца, Удружење РРС „Нови мостови“ из Сурчина, Земљорадничка задруга „Pro femine Здравчица“ из Ужица, Удружење „Сачувајмо село“ из Прибоја, Удружење родитеља „Ево рука“ из Земуна. Са одабранима су потписани уговори, носиоцима пројекта биће уплаћени грантови, а представници Делта Фондације и Траг Фондације пратиће до краја реализацију пројеката.
Делта Холдинг и Делта Фондација спремни су да, у зависности од успешности овогодишњег пројекта „Засад за будућност“ у следећој години вишеструко подигну вредност грантова. Жеља покретача програма је да се тиме повећа обухватност овог пројекта и његов утицај на пољопривреду Србије и посебно социјално предузетништво, као појам још недовољно познат и развијен у нашој земљи.
Извор: www.deltafondacija.rs
Оставите коментар