Фондација „Ана и Владе Дивац”, под покровитељством Балканског фонда за демократију и Амбасаде Краљевине Норвешке, отворила је конкурс у оквиру пројекта „Унапређење родне равноправности у Србији” који се спроводи у партнерству са Фондацијом за демократију, а који има за циљ да допринесе побољшању положаја жена у Србији и радним правима у циљу постизања родне равноправности.
Пројекат се спроводи у три округа (Златиборски, Пчињски и Јужнобачки), односно у градовима Ужице, Ариље, Пожега, Врање, Владичин Хан, Сурдулица, Сремски Карловци, Бечеј, Бачка Паланка.
Циљ овог конкурса је подршка локалним удружењима за реализацију уличних акција са циљем промоције пројекта „Унапређење родне равноправности у Србији“, родне равноправности, радних права жена и важности увођења родне компоненте у локалне акционе планове (ЛАП). Локалне уличне акције би требало да буду планиране тако да промовишу важност родне равноправности и подижу свест грађана и грађанки о њеној важности за добробит и мушкараца и жена.
На конкурсу ће бити изабрано 9 локалних удружења, тј. по једно удружење из сваког од наведених градова: Ужице, Ариље, Пожега, Врање, Владичин Хан, Сурдулица, Сремски Карловци, Бечеј, Бачка Паланка, која ће представљати пројекат „Унапређење родне равноправности у Србији” и који ће у свакој општини преузети реализацију пројекта. Уличне активности ће подразумевати акцију подизања свести грађана/ки о родној равноправности, промоцију пројекта и дистрибуцију пројектног лифлета у свакој од општина. Пројектна активност се спроводи у периоду од 15. септембра до 15. децембра.
Фондација „Ана и Владе Дивац” позива удружења грађана из општина/градова Ужице, Ариље, Пожега, Врање, Владичин Хан, Сурдулица, Сремски Карловци, Бечеј, Бачка Паланка да поднесу своје пријаве за конкурс до 4. септембра 2020. године.
Ко може да аплицира?
- Удружења морају бити регистрована и са територије девет општина из општина/градова Ужице, Ариље, Пожега, Врање, Владичин Хан, Сурдулица, Сремски Карловци, Бечеј, Бачка Паланка.
- Удружења не морају обавезно да буду удружења жена или удружења за жене, али ће претходно искуство у овој области бити додатно бодовано.
Који су критеријуми избора?
- Капацитет и искуство у сличним пројектима који се баве темом родне равноправности
- Усклађеност активности са темом и циљевима конкурса (родна равносправност…)
- Иновативност идеја за уличну акцију
- Видљивост акције
Шта добијају удружења која буду изабрана?
- Удружења ће деловати као мобилизатори у локалној заједници и моћи ће да ангажујуједног волонтера који ће добити надокнаду за помоћ при извођењу уличних активности у периоду од 3 месеца.
- Удружењима ће бити обезбеђен промотивни материјал (штанд, мајице, беџеви и сл.) који ће задржати по завршетку пројектне активности.
Шта се од изабраних удружења очекује?
- Да организују локалне уличне акције у којима ће промовисати важност родне равноправности.
- Да промовишу пројекат „Унапређење родне равноправности у Србији“ путем разговора са грађанима и дељењем пројектног леафлета који ће им бити обезбеђен.
За више информација можете се обратити Марији Јовановић на телефон 060/0778730 или на мејл marija.jovanovic@divac.com.
Више информација и формулар за пријављивање потражите на www.divac.com
Оставите коментар