Vlada republike SrbijeВлада Републике Србије

Jezici

Форум за одговорно пословање обележио деценију рада

Објављено 12.12.2018.

Dobitnici priznanja za doprinos razvoju društveno odgovornog poslovanja u SrbijiФорум за одговорно пословање обележио је у петак, 7. децембра, 10 година рада и залагања да се јавни, приватни и цивилни сектор удруже у стварању бољег друштва. Током гала вечери којом је обележен овај јубилеј, под слоганом ДЕСЕТ ГОДИНА ПРВИ, компанијама су уручена признања за допринос развоју друштвено одговорног пословања у Србији.

У формалном делу програма обратили су се Мајк де ла Роса, директор мисије USAID-а у Србији, Њ.Е. Денис Киф, Амбасадор Краљевине Велике Британије, Њ.Е. Јан Лундин, Амбасадор Краљевине Шведске, Њ.Е. Хенк ван ден Доол, Амбасадор Краљевине Холандије, Бојан Стевић, државни секретар у Министарству државне управне и локалне самоуправе, потом Светослав Атанасов, генерални менаџер компаније Coca-Cola HBC Србија и Црна гора, Предраг Михајловић, председник ИО Војвођанске банке, и представници бројних партнерских организација и институција.

Невен Мариновић, директор Смарт колектива и извршни директор Форума за одговорно пословање, представио је истраживање о стању друштвено одговорног пословања у малим и средњим предузећима. Резултати су показали да су главна очекивања и потребе МСП када је ова тема у питању, олакшан приступ финансирању за МСП које интегришу CSR у своје пословање, доступност алата и механизама за менаџмент и развој одрживог пословања, повезивање МСП са лидерима из корпоративног сектора, као и промоција добрих пракси.

Форум за одговорно пословање од почетка је подржавао развој социјалног предузетништва, па је тако и кроз овај догађај пружена конкретна подршка социјалним предузећима. На почетку догађаја, учесници и учеснице су имали прилику да фотографисањем пошаљу личне поруке о томе шта је важно како би друштво у коме сви живимо и радимо било боље, а захваљујући њиховој активности и испуњеном циљу за достизањем одређеног броја фотографија, UniCredit банка подржала је са 100.000 динара удружење Атина и социјално предузеће „Bagel Бејгл“, које економски оснажује жене жртве трговине људима.

Подршка социјалним предузећима пружена је и кроз куповину њихових производа за шта је средства обезбедила Еуробанка. У поклон пакету за све учеснике/це нашле су се шоље које је израдило социјално предузеће Кварт студио, зачини које производи Chrono из Лесковца, чоко малина коју прави Наша кућа, новогодишње честитке предузећа Неостарт, козметика Софи…

Током догађаја, на Twitter-у и Инстаграму под покровитељством Ерсте Банке путем hashtag-ова #desetgodinaprvi и #verujusebe сакупљана је подршка за новоосновано предузеће „Руке“ из Панчева, којима је на крају вечери, Ерсте Банка донирала 100.000 динара за куповину алата за опремање кројачке радионице.

Догађај је реализован као део Пројекта за унапређење оквира за давање, који финансира USAID, а спроводи Коалиција за доброчинство. Коалицију предводи Фондација „Ана и Владе Дивац”, а чине је Траг фондација, Catalyst Balkans, СМАРТ Колектив, Српски филантропски форум, Форум за одговорно пословање и Привредна комора Србије. Подршку догађају пружиле су и компаније CRH, Coca-Cola HBC Србија и Црна гора, Делта холдинг, Societe Generale Србија, Vip mobile и Војвођанска банка.

Извор: odgovornoposlovanje.rs

Коментари

 
0

 Подели

Оставите коментар

Унесите коментар


Име


e-mail


website


Повезане вести

Билтен о социјалном укључивању

Архив билтена о социјалном укључивању

Актуелности > <

Калкулатор социјалних давања

Блог > <

Актуелни документи > <

Положај осетљивих група у процесу приступања Републике Србије Европској унији
децембар, 2021 arrow right pdf [3 MB]
SILC у Републици Србији: Методолошки оквир и анализа изабраних показатеља сиромаштва и неједнакости
децембар, 2021 arrow right pdf [2 MB]
Положај осетљивих група у процесу приступања Републике Србије Европској унији – положај особа које живе са HIV
децембар, 2021 arrow right pdf [305 KB]
Е2Е: Утврђивање институционалног оквира за успостављање Националне стандардне класификације занимања у Србији
децембар, 2021 arrow right pdf [709 KB]
Положај осетљивих група у процесу приступања Републике Србије Европској унији – положај националних мањина
децембар, 2021 arrow right pdf [174 KB]
Положај осетљивих група у процесу приступања Републике Србије Европској унији – положај миграната и тражилаца азила
децембар, 2021 arrow right pdf [219 KB]
Положај осетљивих група у процесу приступања Републике Србије Европској унији – положај деце
децембар, 2021 arrow right pdf [439 KB]
Положај осетљивих група у процесу приступања Републике Србије Европској унији – положај младих
децембар, 2021 arrow right pdf [456 KB]
Положај осетљивих група у процесу приступања Републике Србије Европској унији – положај старије популације
децембар, 2021 arrow right pdf [307 KB]
Положај осетљивих група у процесу приступања Републике Србије Европској унији – положај ЛГБТИ особа
новембар, 2021 arrow right pdf [164 KB]