Vlada republike SrbijeВлада Републике Србије

Jezici

45.000 евра за 7 најбољих “идеја за боље сутра”

Објављено 20.06.2015.

Fondacija "Ana i Vlade Divac" - logoФондација “Ана и Владе Дивац”, UniCredit фондација и UniCredit Банка су 10. јуна, заједно са Смарт Колективом и Туристичком организацијом Србије, представили победнике другог издања конкурса “Идеја за боље сутра” чији је циљ да допринесе развоју социјалног пословања и постојећег бизниса, као и проналажење идеја за производе и услуге које на најбољи начин могу да допринесу побољшању имиџа Србије у региону и иностранству

У периоду од 27. новембра до 30. децембра 2014. године, пријављено је укупно 67 идеја. Комисија је током друге фазе изабрала 20 кандидата који су предложили најбоље идеје и са којима су стручњаци радили на развоју бизнис планова. Након израде и оцене бизнис планова, стручна комисија је на основу иновативности предложених идеја и одрживости пројекта, изабрала победничке пројекте. Одабрано је 7 најбољих кандидата којима су додељена бесповратна средства у укупном износу од 45.000 евра.

Стручна комисија је изабрала 6 кандидата са најбољим идејама, док су запослени UniCredit Банке, који су такође били укључени у процес гласања, изабрали једног победника. Комисија је једногласно одлучила да, грантовима у укупном износу од 40.000 евра, награди следеће финалисте: Удружење “Оптимист” из Босилеграда, Удружење за подршку особама ометеним у развоју “Наша кућа” из Београда, СЗР “Софи” из Новог Сада, Удружење грађана за борбу против трговине људима и свих облика насиља над женама “Атина” из Београда, “Дај-дај” д.о.о из Београда и Столарску радњу “Шумарко” из Ваљева. Запослени UniCredit Банке су у оквиру иницијативе „Твој избор, твој пројекат“ овај пут изабрале да грантом у износу од 5.000 евра награде Удружење Социјалне задруге домаће радиности “Босиљак” из Чачка.

Маурицио Карара, председник UniCredit фондације је изјавио: “Чињеница да је овај пројекат други пут спроведен у Србији и да се поново велики број кандидата пријавио, показује колико је он важан за развој социјалног предузетништва у земљи и да су кандидати препознали праве вредности које ова иницијатива промовише. Задовољни смо што смо још једном остварили изванредну сарадњу са УниЦредит Банком Србија и партнерима као што су Фондација “Ана и Владе Дивац”, Смарт Колектив и ТОС у пружању поодршке локалним заједницама, али и што су запослени UniCredita такође били укључени.  Седам победничких иницијатива неће имати користи само од финансијских средстава која ће им бити додељена, већ и од стручне подршке, обуке, умрежавања и коучинга који ће бити додатни замајац за развој и унапређење пословања. Дугорочно гледано, наша жеља је да ова предузећа постану економски одржива и стабилна на тржишту, али исто тако и да наставе да промовишу иновативност и јаку социјалну компонету”.

Ана  Дивац, председница Управног одбора Фондације “Ана и Владе Дивац” је поводом проглашења победника изјавила: “Изузетно ми је задовљство што смо и други пут успешно спровели конкурс “Идеја за боље сутра” и што још једном можемо да се похвалимо веома иновативним идејама наших победника. Напоменула бих и да се наш посао данас не завршава. Наиме, ми ћемо наставити да пружамо подршку победничким пројектима како бисмо обезбедили успешну имплементацију идеја и утицали на пласман производа.”

Клаудио Ћезарио, председник Извршног одбора UniCredit Банке у Србији је овом приликом рекао: “Веома сам поносан што смо имали прилику да још једном, заједно са нашим партнерима, учествујемо у овом значајном пројекту који има за циљ да поспеши производњу у Србији и самим тим да утиче на извозни потенцијал земље и препознатљивост бренда “Made in Serbia” у региону и иностранству. Такође ми је задовољство што су и сви наши запослени били укључени у изборни процес. Одушевљен сам победничким идејама и истовремено уверен да је пред њима успешна будућност. Кроз учешће у овом пројекту још једном смо показали нашу снажну посвећеност овој земљи и жељу да и даље доприносимо њеном економском развоју, али и снажну посвећеност наше матичне групације.”

Извор: www.fondacijadivac.org

Коментари

 
0

 Подели

Оставите коментар

Унесите коментар


Име


e-mail


website


Повезане вести

Билтен о социјалном укључивању

Архив билтена о социјалном укључивању

Актуелности > <

Калкулатор социјалних давања

Блог > <

Актуелни документи > <

Положај осетљивих група у процесу приступања Републике Србије Европској унији
децембар, 2021 arrow right pdf [3 MB]
SILC у Републици Србији: Методолошки оквир и анализа изабраних показатеља сиромаштва и неједнакости
децембар, 2021 arrow right pdf [2 MB]
Положај осетљивих група у процесу приступања Републике Србије Европској унији – положај особа које живе са HIV
децембар, 2021 arrow right pdf [305 KB]
Е2Е: Утврђивање институционалног оквира за успостављање Националне стандардне класификације занимања у Србији
децембар, 2021 arrow right pdf [709 KB]
Положај осетљивих група у процесу приступања Републике Србије Европској унији – положај националних мањина
децембар, 2021 arrow right pdf [174 KB]
Положај осетљивих група у процесу приступања Републике Србије Европској унији – положај миграната и тражилаца азила
децембар, 2021 arrow right pdf [219 KB]
Положај осетљивих група у процесу приступања Републике Србије Европској унији – положај деце
децембар, 2021 arrow right pdf [439 KB]
Положај осетљивих група у процесу приступања Републике Србије Европској унији – положај младих
децембар, 2021 arrow right pdf [456 KB]
Положај осетљивих група у процесу приступања Републике Србије Европској унији – положај старије популације
децембар, 2021 arrow right pdf [307 KB]
Положај осетљивих група у процесу приступања Републике Србије Европској унији – положај ЛГБТИ особа
новембар, 2021 arrow right pdf [164 KB]