SeConS – Grupa za razvojnu inicijativu iz Beograda objavila je studiju “Komparativna analiza uloge civilnog društva u pružanju usluga socijalne zaštite na Zapadnom Balkanu”. Cilj ove studije je da se ukaže na teme i probleme koji bi trebalo da budu predmet javnih debata, kao i da se formulišu preporuke i primeri dobre prakse koji će biti predstavljeni ključnim akterima u svakoj od zemalja koje su obuhvaćene analizom.
Izveštaj se sastoji iz pet poglavlja koja analiziraju sistemime socijalne zaštite u Bosni i Hercegovini, Crnoj Gori, Hrvatskoj, Kosovu* i Srbiji (analiza pravnog i institucionalnog okvira, udruženja građana u socijalnoj zaštiti, preporuke za zagovaranje), dok je posebno poglavlje posvećeno analizi primera dobre prakse. Dokument je nastao na osnovu dostupnih podataka i studija i serije polustrukturisanih intervjua koja je sprovedena sa odabranim predstavnicima NVO i državnih organa.
Studija “Komparativna analiza uloge civilnog društva u pružanju usluga socijalne zaštite na Zapadnom Balkanu” nastala u okviru projekta “Unapređenje pružanja usluga socijalne zaštite u Jugoistočnoj Evropi kroz jačanje nacionalnih i regionalnih mreža organizacija civilnog društva” koji finansira Evropska unija, a sprovodi ASB (Arbeiter-Samariter-Bund) u saradnji sa Edukacionim centrom iz Leskovca, Lokalnom inicijativom razvoja – Civilno društvo iz Banjaluke, Centrom za pravnu pomoć i regionalni razvoj iz Prištine, SOS telefonom za žene i decu žrtve nasilja iz Podgorice, Organizacijom za građanske inicijative iz Osijeka i mrežom Solidar iz Brisela.
Napiši komentar