Udruženje Prijatelji dece Srbije raspisalo je konkurs za uključivanje volontera/ki u realizaciju projekta “Podrška psihosocijalnom razvoju dece na institucionalnom smeštaju, na putu ka deinstitucionalizaciji” u cilju promocije direktnog radu sa decom u praksi udruženja radi decentralizacije i deinstitucionalizacije usluga za decu. U pitanju je nastavak uspešno realizovanog projekta iz 2014. uz prošireni broj korisnika/ca i ustanova.
Prednost u selekciji volonterske ekipe imaće studentkinje i studenti pedagogije, psihologije, specijalne edukacije, Učiteljskog fakulteta i socijalnog rada. Prijavljivanje se obavlja putem online obrasca kome možete pristupiti ovde.
Doprinos volonter/ki bi se se ogledao u radu u multisektorskom timu, osmišljavanju i realizaciji radionica sa decom iz Doma ,,Jusa’’ i Prihvatilišta grada Beograda. Celokupan rad tokom projekta će biti praćen od strane tima koji vodi projekat, uz mehanizme za samoprocenu, i uz pomoć grupe i tima, volonteri/ke će unaprediti svoja znanja i kompetencije u mnogim oblastima rada sa decom.
Za zainteresovane, prvi korak je da se putem formulara prijave za obaveznu obuku koja će biti organizovana 4. i 5. jula, a nakon obuke će se izvršiti konačna selekcija volontera za praktičan rad sa decom. Vreme koje će volonteri odvajati za aktivnosti biće u skladu sa njihovim mogućnostima, a sve će biti dogovarano blagovremeno unapred i zajedno sa volonterskim timom.
Prijava je otvorena do 25. juna 2015 godine.
Više informacja u vezi sa projektom potražite putem adrese pds@eunet.rs.
O pojektu: Prijatelji dece Srbije, u saradnji sa Klubom studenata pedagogije, Domom za decu bez roditeljskog staranja ,,Dragutin Filipović – Jusa’’ i Prihvatilištem za decu, Beograd, od maja do decembra 2015. godine, organizuju i sprovode projekat ,,Podrška psihosocijalnom razvoju dece na institucionalnom smeštaju, na putu ka deinstitucionalizaciji’’. Projekat se realizuje pod pokroviteljstvom Ministarstva za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja.
Sprovođenje ovakvog projekta treba da doprinese stvaranju atmosfere u društvu u kojoj je potpuno uobičajena praksa da i udruženja pružaju usluge za decu, a da javni sektor ne bude jedini koji se time bavi, sa ciljem da se država rastereti, a da same usluge budu kvalitetnije, raznovrsnije i prilagođene individualnim potrebama korisnika.
Napiši komentar