Vlada republike SrbijeVlada Republike Srbije

Jezici

Nulta tolerancija na svaki vid diskriminacije

Objavljeno 07.09.2017.

Nulta tolerancija na svaki vid diskriminacijeDržavni sekretar Ministarstva unutrašnjih poslova Vlade Republike Srbije Biljana Popović-Ivković 6. septembra je izjavila da je policija učinila mnogo i da neće tolerisati diskriminaciju, mržnju i nasilje prema LGBT osobama i poručila da su svim građanima zagarantovana jednaka prava i slobode.

Popović-Ivković je na konferenciji “Zajedno protiv diskriminacije” istakla da je svaki vid diskriminacije nacionalne, verske, rodne, diskriminacije prema seksualnoj orijentaciji, ili po bilo kojoj drugoj osnovi apsolutno nedopustiv.

Srbija je danas, u odnosu na neka prethodna vremena, daleko otvorenija prema LGBT zajednici, ocenila je ona.

Popović-Ivković je dodala da je resorno ministarstvo u potpunosti posvećeno saradnji i preduzima sve zakonske mere kako bi pripadnike LGBT zajednice zaštitilo i učinilo da se oni osećaju sigurno i bezbedno svakoga dana.

Ona je navela da se, zahvaljujući komunikaciji i partnerstvu između policije i LGBT zajednice, bezbednost i stanje ljudskih prava tih osoba unapređuje iz godine u godinu.

Kada je bilo koji vid diskriminacije, nasilja u pitanju važno je da se odmah prijavi policiji i mi ćemo u saradnji sa kolegama iz tužilaštva učiniti sve da procesuiramo i kaznimo one koji diskriminišu pripadnike LGBT populacije, ali i drugih manjina, naglasila je Popović-Ivković.

Ona je navela da su u sedam gradova u Srbiji, u okviru projekta “Zajedno za unapređenje položaja LGBT osoba u Srbiji”, koji sprovodi Udruženje građana “Labris”, formirane lokalne mreže za prevenciju diskriminacije i podršku LGBT osobama.

U ovim telima svoje učešće imaju i predstavnici Ministarstva unutrašnjih poslova. Želimo da pružimo punu podršku LGBT osobama, i da damo svoj doprinos u izgradnji društva u kojem su pluralizam, tolerancija, solidarnost i borba protiv diskriminacije najznačajnije vrednosti, rekla je Popović-Ivković.

Takođe, ona je naglasila da su u obavljanju svojih poslova policijski službenici obavezni da uvek postupaju profesionalno, odgovorno i humano i da poštuju ljudsko dostojanstvo, čast i ugled svakog građanina.

Zato je Ministarstvo unutrašnjih poslova pokrenulo niz aktivnosti kako bi se podigla svest policijskih službenika o poštovanju prava, naročito manjina, u koje spadaju i pripadnici LGBT populacije, podvukla je Popović-Ivković.

Ona je navela da je rad policije u zajednici jedan od prioriteta Ministarstva unutrašnjih poslova, i dodala da ćemo kroz jačanje međusobnog poverenja, zajedničkim naporima identifikovati i rešiti bezbednosne probleme i učiniti da budemo sigurnije društvo.

Policija je tu da služi zajednici i građanima, da osigura bezbednost i zaštitu prava, bez obzira na različitosti, zaključila je Popović-Ivković.

Konferenciju “Zajedno protiv diskriminacije” organizovalo je udruženje građana “Labris”, navodi se u saopštenju Ministarstva unutrašnjih poslova.

Izvor: www.srbija.gov.rs

Komentari

 
0

 Podeli

Napiši komentar

Unesite komentar


Ime


e-mail


website


Povezane vesti

Bilten o socijalnom uključivanju

Arhiv biltena o socijalnom uključivanju

Aktuelnosti > <

Kalkulator socijalnih davanja

Blog > <

Aktuelni dokumenti > <

Položaj osetljivih grupa u procesu pristupanja Republike Srbije Evropskoj uniji
Decembar, 2021 arrow right pdf [3 MB]
SILC u Republici Srbiji: Metodološki okvir i analiza izabranih pokazatelja siromaštva i nejednakosti
Decembar, 2021 arrow right pdf [2 MB]
Položaj osetljivih grupa u procesu pristupanja Republike Srbije Evropskoj uniji – položaj osoba koje žive sa HIV
Decembar, 2021 arrow right pdf [305 KB]
E2E: Utvrđivanje institucionalnog okvira za uspostavljanje Nacionalne standardne klasifikacije zanimanja u Srbiji
Decembar, 2021 arrow right pdf [709 KB]
Analiza održivih modela za obezbeđivanje pristupa čistoj pijaćoj vodi, kanalizaciji i električnoj energiji stanovnicima podstandardnih romskih naselja u Republici Srbiji
Decembar, 2021 arrow right pdf [4 MB]
Položaj osetljivih grupa u procesu pristupanja Republike Srbije Evropskoj uniji – položaj nacionalnih manjina
Decembar, 2021 arrow right pdf [174 KB]
Položaj osetljivih grupa u procesu pristupanja Republike Srbije Evropskoj uniji – položaj migranata i tražilaca azila
Decembar, 2021 arrow right pdf [219 KB]
Položaj osetljivih grupa u procesu pristupanja Republike Srbije Evropskoj uniji – položaj dece
Decembar, 2021 arrow right pdf [439 KB]
Položaj osetljivih grupa u procesu pristupanja Republike Srbije Evropskoj uniji – položaj mladih
Decembar, 2021 arrow right pdf [456 KB]
Položaj osetljivih grupa u procesu pristupanja Republike Srbije Evropskoj uniji – položaj starije populacije
Decembar, 2021 arrow right pdf [307 KB]