Vlada republike SrbijeVlada Republike Srbije

Jezici

Fondacija za otvoreno društvo: Konkurs u okviru programa „Socijalna i ekonomska pravda” (rok: 31.5.2021)

Objavljeno 20.05.2021.

Fondacija za otvoreno društvo SrbijaFondacija za otvoreno društvo raspisala je konkurs u okviru programa „Socijalna i ekonomska pravda”, koji je posvećen promociji javnih politika i ekonomskih praksi koje izgrađuju socijalno i ekonomski pravedno, ekološki održivo i demokratsko društvo.

Na konkurs se mogu podneti projekti posvećeni:

  • uključivanju građana, posebno neformalnih radnika i socijalno ugroženih grupa (žene, Romi, neformalni radnici) u širi socijalni dijalog i ključne reformske procese (uključujući proces evropskih integracija), kako bi se zaustavila erozija i unapredilo poštovanje ekonomskih i socijalnih prava, a posebno prava na rad, obrazovanje i zdravlje;
  • zagovaranju usvajanja pravednije poreske politike i drugih javnih politika koje mogu doprineti smanjivanju nejednakosti i ublažavanju dugoročnih socio-ekonomskih efekata pandemije COVID-19, naročito na one grupe, sektore i opštine odnosno područja koji su krizom najpogođenije;
  • povećavanju transparentnosti i inkluzivnosti u odlučivanju i jačanju odgovornosti javnih vlasti pri sprovođenju mera, programa i investicija koje imaju značajan socio-ekonomski uticaj, naročito na lokalnom nivou;
  • razvijanju, promociji i zagovaranju za kreiranje podsticajnog okruženja (uključujući fiskalne i mere državne pomoći) za prakse solidarne ekonomije, koje stavljaju dobrobit zaposlenih ispred profita, doprinose ekonomskom osnaživanju najugroženijih i povećavaju otpornost lokalnih zajednica na negativne efekte tržišta – poput etičkih banaka, zadruga i socijalnog preduzetništva.

Fondacija posebnu pažnju posvećuje inovativnim inicijativama kojima se direktno uključuju građani i koje za cilj imaju konkretne društvene promene i razvijanje širokih mreža solidarnosti i zajedničkog angažmana građana i aktivističkih organizacija, akademske zajednice, think-tankova, sindikata i medija.

Projekte mogu podneti organizacije i institucije građanskog društva (udruženja građana, neformalne grupe građana, akteri nezavisne kulture i umetnosti, akademske institucije, think-tank organizacije, sindikati, mediji itd.), državni i lokalni organi, institucije i ustanove i sl. Podnosilac projekta mora biti registrovan ili imati prebivalište u Republici Srbiji. Prednost će imati projekti koji neposredno i jasno komuniciraju sa građanima, zasnovani su na inovativnim i kreativnim pristupima i metodologijama i horizontalno se povezuju sa drugim akterima građanskog društva.

Projekti se podnose isključivo na propisanim formularima koje možete preuzeti na sajtu Fondacije. Svaki predlog projekta mora da sadrži popunjene obrasce: predlog projekta, budžet i upitnik za organizacije/institucije. Objavljeni obrasci se ne smeju menjati. Obrasci koji se podnose elektronskim putem ne moraju da budu potpisani i overeni pečatom prilikom konkurisanja.

Broj projekata koji se podnose na konkurs nije ograničen (samostalno ili u partnerstvu). Fondacija ohrabruje potencijalne podnosioce da realno procene sopstvene kapacitete za realizaciju predloženih projekata. Kapaciteti organizacija koje podnose više projekata biće cenjeni na osnovu svih predloženih projekata. Projekat može da se podnese i ukoliko podnosilac ima tekući projekat koji podržava Fondacija.

Projekti se podnose isključivo elektronskom poštom na adresu office.projekti@osfserbia.org. Rok za podnošenje projekata je 31. maj 2021. Rok za donošenje odluka o podršci projektima je 60 dana od dana zaključenja konkursa. Svi podnosioci projekata će primiti pisanu informaciju o ishodu odlučivanja o podnesenim projektima na adresu elektronske pošte naznačenu u predlogu projekta.

Više informacija i konkursnu dokumentaciju potražite na www.osfserbia.org

Komentari

 
0

 Podeli

Napiši komentar

Unesite komentar


Ime


e-mail


website


Povezane vesti

Bilten o socijalnom uključivanju

Arhiv biltena o socijalnom uključivanju

Aktuelnosti > <

Kalkulator socijalnih davanja

Blog > <

Aktuelni dokumenti > <

Položaj osetljivih grupa u procesu pristupanja Republike Srbije Evropskoj uniji
Decembar, 2021 arrow right pdf [3 MB]
SILC u Republici Srbiji: Metodološki okvir i analiza izabranih pokazatelja siromaštva i nejednakosti
Decembar, 2021 arrow right pdf [2 MB]
Položaj osetljivih grupa u procesu pristupanja Republike Srbije Evropskoj uniji – položaj osoba koje žive sa HIV
Decembar, 2021 arrow right pdf [305 KB]
E2E: Utvrđivanje institucionalnog okvira za uspostavljanje Nacionalne standardne klasifikacije zanimanja u Srbiji
Decembar, 2021 arrow right pdf [709 KB]
Analiza održivih modela za obezbeđivanje pristupa čistoj pijaćoj vodi, kanalizaciji i električnoj energiji stanovnicima podstandardnih romskih naselja u Republici Srbiji
Decembar, 2021 arrow right pdf [4 MB]
Položaj osetljivih grupa u procesu pristupanja Republike Srbije Evropskoj uniji – položaj nacionalnih manjina
Decembar, 2021 arrow right pdf [174 KB]
Položaj osetljivih grupa u procesu pristupanja Republike Srbije Evropskoj uniji – položaj migranata i tražilaca azila
Decembar, 2021 arrow right pdf [219 KB]
Položaj osetljivih grupa u procesu pristupanja Republike Srbije Evropskoj uniji – položaj dece
Decembar, 2021 arrow right pdf [439 KB]
Položaj osetljivih grupa u procesu pristupanja Republike Srbije Evropskoj uniji – položaj mladih
Decembar, 2021 arrow right pdf [456 KB]
Položaj osetljivih grupa u procesu pristupanja Republike Srbije Evropskoj uniji – položaj starije populacije
Decembar, 2021 arrow right pdf [307 KB]